Ünye Yarı Maratonu, Karadeniz’in en güzel şehri Ünye’de 13 haziran 2021 tarihinde ilk kez düzenlenecek olan bir yol koşusudur. 21 km, 10 km ve 5km halk koşusu olacak şekilde düzenlenecektir.

Koşu saat 08:00‘da Ünye Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayacaktır.

21 km Parkuru : Cumhuriyet Meydanı – Yalı mevkii- Çamlık mevkii – Aya Nikola mevkii – Fakülte – Toki – Çaybaşı sapağı ve Çınarsuyu’na gelip aynı yoldan  geri dönülecektir. Koşu Ünye cumhuriyet meydanında start yerinde biter.  Toplam mesafe 21KM dir.

Bu güzergahta toplam 1.6 metre yükseklik kazanımı bulunmaktadır. Katılımcıların kısmi yeterlilik esasına göre, 4:00 saat  içerisinde parkuru tamamlamaları gereklidir. Kısmi yeterlilik, katılımcıların karşılaşabilecekleri doğa koşullarında güvenli bir şekilde koşularına devam etmelerine olanak sağlayacak malzemeleri yanlarında taşımaları anlamına gelmektedir. Beklenmedik doğa koşullarında organizasyon ekibi olarak motorize ambulans ve araç ambulans gibi birçok imkan bulunmaktadır.

 

10KM Parkuru : 

Koşu, 13 Haziran 2021 tarihinde saat 08:00‘da Ünye Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayacaktır. Cumhuriyet Meydanı – Yalı mevkii- Çamlık mevkii – Aya Nikola mevkii – Fakülte mevkisinden geri dönülecektir. Koşu Ünye cumhuriyet meydanında start yerinde biter.  Toplam mesafe 10KM dir. 

Bu güzergahta toplam 1.6 metre yükseklik kazanımı bulunmaktadır. Katılımcıların kısmi yeterlilik esasına göre, 2:00 saat  içerisinde parkuru tamamlamaları gereklidir. Kısmi yeterlilik, katılımcıların karşılaşabilecekleri doğa koşullarında güvenli bir şekilde koşularına devam etmelerine olanak sağlayacak malzemeleri yanlarında taşımaları anlamına gelmektedir. Beklenmedik doğa koşullarında organizasyon ekibi olarak motorize ambulans ve araç ambulans gibi birçok imkan bulunmaktadır.

5KM (Halk Koşusu ) : Cumhuriyet Meydanı – Yalı mevkii- Çamlık mevkiinden geri dönülecektir.Koşu Ünye cumhuriyet meydanında start yerinde biter.  Toplam süre 1 saattir. Koşu 08:15’te başlar.

5KM (Halk Koşusu ): Cumhuriyet Meydanı – Yalı mevkii- Çamlık mevkiinden geri dönülecektir.Koşu Ünye cumhuriyet meydanında start yerinde biter.  Toplam süre 1 saattir. Koşu 08:30’te başlar.  

Yarış  IŞKIN SOSYAL İNOVASYON DERNEĞİ tarafından düzenlenmektedir.